تبلیغات
اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک - سانتریفیوژهای ایران تحویل داده شد

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک
امتداد راه شهدا... شهدا شرمنده ایم

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث
موضوع: اخبار و عکس و اطلاعات جالب -


بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بازدید از کارخانه آب سنگین اراک وارد تهران شدند و فردا به اراک خواهند رفت. سازمان انرژی هسته ای ایران نیز، اطلاعات نسل جدید سانتریفیوژها را به آژانس ارائه کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دو بازرس آژانس بین المللی انرژی اتمی، پس از موافقت ایران با درخواست این نهاد بین المللی برای بازدید از کارخانه آب سنگین اراک، امروز وارد تهران شدند.

این بازرسان قرار است فردا (یکشنبه) از سایت اراک بازدید کنند.

این اقدام در راستای حسن نیت ایران برای رفع ابهام ها و تأکید بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای کشورمان صورت می گیرد.


«علی اکبر صالحی» رییس سازمان انرژی اتمی و «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی 20 آبان ماه در تهران بیانیه مشترکی به همراه یک ضمیمه 6 بندی امضا کردند که صدور مجوز برای بازدید بازرسان آژانس از کارخانه تولید آب سنگین اراک و معدن گچین در بندرعباس از موارد این توافق بود.

بازرسان آژانس انرژی هسته ای پیش از این دو بار تأسیسات آب سنگین اراک بازدید کرده اند.

* سخنگوی سازمان انر‍ژی اتمی نیز امروز اعلام کرد: اطلاعات مربوط به نسل جدید سانتریفیو‍ژهای ایران در راستای همکاری های میان سازمان انر‍ژی اتمی ایران و آ‍ژانس بین المللی انر‍ژی اتمی در اختیار این نهاد بین المللی قرار داده شد.
 
«بهروز کمالوندی» گفت: سازمان انر‍ژی اتمی، اطلاعات لازم در زمینه تحقیقات جاری صورت گرفته مربوط به فعالیت های صلح آمیز کشورمان را در چارچوب موافقتنامه پادمان، به هنگام و به اطلاع آ‍ژانس رسانده است.

وی افزود: تولید نسل جدید سانتریفیو‍‍‍‍ژ‍ در راستای رویکرد سازمان مبنی بر ارتقای کیفیت ماشین های غنی سازی و افزایش میزان تولید با استفاده حداکثری از زیرساخت های تاسیسات موجود صورت گرفته است.

کمالوندی اضافه کرد: نسل حدید سانتریفیو‍ژ‍ با ظرفیت بالاتر نسبت به ماشین های نسل اول و دوم تولید شده و آزمون های اولیه را پشت سر گذاشته است


برچسب ها: سانتریفیوژهای ایران تحویل داده شد،

نوشته شده در سه شنبه 1 بهمن 1392 توسط مجتبی قاسمی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
موضوعات
آمار سایت
Blog Skin