تبلیغات
اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک - جهاد تا شهادت

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک
امتداد راه شهدا... شهدا شرمنده ایم

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث
موضوع: امتداد راه شهدا -
 

این روز ها سالگرد شهادت مردی است که شاید مردم لبنان بیشتر او را می شناسندتا مردم ایران.

مردی که بعد از جنگ سی و سه روزه عازم لبنان می شود و جهاد را برای مسلمین جنگ زده آغاز می کند . راه می سازد ،جاده،  بازسازی پل ها و البته نه تنها برای مسلمین بلکه بازسازی جاده های مسیحی نشین لبنان و حتی بازسازی کلیساها.

مهندس حاج حسن شاطری (حسام خوشنویس) رییس هیات بازسازی لبنان بعد از جنگ سی و سه روزه بود او با همکاری دولت وقت لبنان که البته میانه خوبی هم با حزب الله نداشتند همکاری کرد و توانست بازسازی را انجام دهد .او بین مردم بود و نیاز ها و مشکلاتشان را از نزدیک می دید و کارهای عمرانی را اولویت بندی و اجرا می کرد. او در دیداری که با خانواده امام موسی صدر داشت می گفت :امام موسی صدر همچنان که سخن می گفت عمل می کرد و ما نیز باید بیشتر عمل کنیم .تا اینکه سخن بگوییم.

این مجاهد سال گذشته وقتی می خواست برای عملیات بعدی خود و بازسازی ها و کمک به مردم سوریه اقدام نماید 24 بهمن ماه درست در سالروز شهادت سردار عماد مغنیه به شهادت رسید و به آرزویش رسید.

مردم لبنان از همه اقشار دولتی  و مردمی و شیعه وسنی و حتی کشیش های مسیحی درمراسم سوگواری شهادتش شرکت کردند و کوچه ها وشهر های جنوب لبنان از پرچم های سیاه و تسلیت به پیشگاه امام زمان (عج) و امام خامنه ای (مد ظله) پر شده بود.


برچسب ها: جهاد تا شهادت،

نوشته شده در سه شنبه 6 اسفند 1392 توسط مجتبی قاسمی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
موضوعات
آمار سایت
Blog Skin